Komentarze do notki Fabryka łopat do turbin wiatrowych w Goleniowie

linkologia.pl spis.pl

380 osób znalazło zatrudnienie w otwartej we wtorek w podszczecińskim Goleniowie fabryce łopat do turbin wiatrowych duńskiej firmy LM Glasfiber - poinformowały służby prasowe firmy w przesłanym PAP komunikacie.

"Fabryka wzmocni pozycję oraz zwiększy zdolności produkcyjne firmy w Europie Północnej oraz Środkowej. Zakład będzie produkować, przede wszystkim na potrzeby szybko rozwijającego się rynku, łopaty do dużych turbin wiatrowych, stosowane przez nadmorskie i lądowe farmy wiatrowe w Europie Północnej, Środkowej i Wschodniej" - napisano w komunikacie.

Fabryka ma możliwości zwiększenia produkcji wraz ze wzrostem popytu - podkreślono.

Wybór lokalizacji firmy w Goleniowie spowodowany był m.in. optymalnymi warunkami umożliwiającymi szybki i efektywny ze względu na koszty transport łopat drogą morską lub lądową.

"Otwarcie fabryki stanowi kamień milowy w naszych dążeniach do utrzymania wiodącej pozycji na rynku. Dzięki wyjątkowej lokalizacji obiektu będziemy w stanie spełnić zapotrzebowanie naszych klientów na duże, najwyższej jakości łopaty szybciej i w sposób bardziej konkurencyjny niż dotąd. Jesteśmy przekonani, że nowa fabryka będzie stanowić istotną wartość dodaną dla naszych klientów na rynkach Europy Północnej i Środkowej" - stwierdził wiceprezes i dyrektor generalny LM Glasfiber na Europę Północną Richard Andrew Bevan.

Zadowolenie z uruchomienia inwestycji wyraził także burmistrz Goleniowa Andrzej Wojciechowski. "Cieszymy się, że wiodąca na rynku firma zdecydowała się zainwestować w Goleniowie. Tworzenie miejsc pracy należy do naszych priorytetów i bardzo nas cieszy otwarcie nowej fabryki. Mamy nadzieję, że rozwój europejskiej energetyki wiatrowej przyczyni się do powstawania kolejnych możliwości zatrudnienia w naszym regionie" - powiedział.

Obiekt produkcyjny w Goleniowie jest czternastą fabryką LM Glasfiber na świecie i czwartą w Europie Północnej i Środkowej. Budowę fabryki rozpoczęto w lutym 2008 r. Obiekt zaprojektowano tak, by umożliwiał produkcję nawet najdłuższych łopat oferowanych przez firmę.

LM Glasfiber to wiodący światowy dostawca łopat wirnikowych do turbin wiatrowych. Grupa zatrudnia ponad 7 tys. pracowników w 9 krajach. Jej obiekty produkcyjne w Danii, Polsce, Hiszpanii, USA, Kanadzie, Indiach i Chinach zlokalizowane są w pobliżu najważniejszych rynków energii wiatrowej.

odnawialne : :

Brak komentarzy