Komentarze do notki Pływające elektrownie wiatrowe

Pływające elektrownie wiatrowe 
07. czerwca 2009 22:19:00
linkologia.pl spis.pl

Serwis  BBC informuje że w Norwegii została właśnie otwarta pływająca elektrownia wiatrowa. Jest to pierwsza elektrownia wiatrowa tego typu. Dotychczas na Morzu Północnym instalowano elektrownie wiatrowe, turbiny jednak zawsze przymocowywane były do podłoża w sposób podobny do stosowanego w przypadku platform wiertniczych. Na razie testowana jest jedna turbina o mocy 2,3 megawata. Jeśli zda ona wszystkie testy , w kolejnych  latach będzie stopniowo rosła liczba pływających wiatraków.

Wykorzystana w jej budowie technologia nazwana Hywind opracowana została przez koncern Statoil. Zakłada ona, że stumetrowy maszt wraz ze śmigłem zostanie zakotwiczony na głębokości 700 metrów.

Oprócz Norwegii Statoil zamierza zainstalować turbiny Hywind na wybrzeżach Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, a także Półwyspu Iberyjskiego.

odnawialne : na świecie, technika : elektrownie wiatrowe, pływające wiatraki, wiatraki

Majk
30. marca 2011 09:22:27
To dobre rozwiązanie. Trzeba korzystać z naturalnych źródeł energii :)
Justyna
19. listopada 2010 10:02:24
A co się stanie jak nagle kotwica się podczas sztormu zerwie?! I taki wiatrak zacznie dryfować... może być trochę niebezpiecznie dla statków...
Pracownia Analiz Środowiskowych
29. października 2010 14:05:55
BTW. Ciekawe jak zbadać wpływ takiej pływającej elektrowni wiatrowej na ptaki?

<a href="www.ecoconsulting.pl"> Raporty oddziaływania na środowisko</a> <a href="www.elektrowniewiatrowe.ecoconsulting.pl"> Elektrownie wiatrowe</a>
czarownica
13. lipca 2009 11:41:29