Komentarze do notki Alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej

linkologia.pl spis.pl

Coraz głośniej mówi się o konieczności inwestowania w alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej. Dzieje się tak, ponieważ emisja dwutlenku węgla jest coraz większa, co wiąże się również ze znacznymi zanieczyszczeniami środowiska. Bardzo popularna staje się energia wiatrowa.

Przez budowanie ogromnych wiatraków, zaopatrzonych w odpowiednie turbiny zamienia się energię wiatru w energię elektryczną. Potentatem w dziedzinie energii wiatrowej są Niemcy, którzy posiadają aż 40% udziału takiej energii w skali całego zapotrzebowania.

Taka elektrownia wiatrowa jest bardzo przyjazna dla środowiska i może być rozwiązaniem na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przeciwnicy takich form twierdzą jednak, że jest to bardzo niestabilna forma pozyskiwania energii, która jest możliwa jedynie podczas określonych warunków pogodowych. Oczywiście jest to prawda, ale elektrownie wiatrowe w połączeniu ze zwykłymi elektrowniami mogą znacznie poprawić panującą sytuację. Wiatraki energetyczne nie wpływają niekorzystnie na klimat, ani na pogodę. Skutkiem ich działania może być jedynie zmniejszenie wiatru na określonym obszarze. Na szczęście coraz więcej takich rozwiązań stosuje się również w naszym kraju.

odnawialne : : elektrownie wiatrowe, energetyka, energia, wiatr

energooszczednosc
25. lutego 2015 19:32:39