Komentarze do notki Jak wykorzystać energię wiatru?

Jak wykorzystać energię wiatru? 
05. listopada 2014 21:55:00
linkologia.pl spis.pl

Pozyskiwanie energii alternatywnej jest obecnie bardzo popularne. Ma to związek nie tylko z faktem, że chodzi o zaoszczędzenie wielu pieniędzy, ale też nie bez znaczenia pozostaje to, że nie eksploatując tradycyjnych źródeł energii jak na przykład węgla czy gazu, znacznie polepszamy jakość swojego życia, gdyż nie zatruwamy wtedy naszego środowiska i nie korzystamy ze źródeł, które są nieodnawialne, czyli kiedyś będą musiały się skończyć. Dlatego też elektrownie wodne, wiatrowe, słoneczne i wiele innych są coraz częściej spotykane w wielu różnych krajach, w których troska o środowisko oraz własne bezpieczeństwo energetyczne jest bardzo ważna. Skupmy się tutaj nieco bliżej na tym, co może dać nam energia wiatru, która należy też do jednej z najczęściej wykorzystywanych.

Same elektrownie wiatrowe mają postać dużych wiatraków, które obracają się wolno w rytm wiejącego wiatru. Podłączone są one do specjalnych siłowni, dzięki którym można przerabiać energię wiatru na energię elektryczną, którą następnie można bez przeszkód wykorzystywać w tych samych czynnościach, które dotyczą zwykłej energii. Dlatego też jest to bardzo dobry pomysł wtedy, gdy chce się zaoszczędzić, ponieważ sam wiatr jest przecież darmowy.

odnawialne : informacje ogólne, produkcja i montaz : elektrownie wiatrowe, energia wiatru, oze

Błażej
26. lipca 2017 10:30:01
Dodałbym, że najwięcej elektrowni wiatrowych stawianych jest nad morzem. Te miejsca są dobrze zagospodarowane, nie przeszkadzają ludziom i w dodatku powiew wiatru jest w tym miejscu silniejszy.